سخنرانی دکتر فاطمه طباطبایی در همایش بین المللی همبستگی با زنان و کودکان غزه و فلسطین

همایش بین المللی همبستگی با زنان و کودکان غزه و فلسطین، با مشارکت دفتر امور بانوان و معاونت بین الملل موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(س)، با حضور کشورهای لبنان، یمن، سوریه، بحرین، عربستان، آفریقا، ایران، عراق و ... روز یازده نوامبر(20 آبان) در دانشگاه جامعه الزهرا للبنات در کربلا برگزار شد.

خانم دکتر طباطبایی سخنران ایران در این همایش بودند.

در ادامه متن سخنان ایشان آمده است:

باسم الله الرحمن الرحیم وبه نستعین

خدمت  حضار محترم  سلام عرض می کنم و تقاضا دارم  برای شادی ارواح شهدای اسلام بویژه مردم مظلوم و دلاور فلسطین صلواتی نثار کنند. از برگزارکنندگان این نشست  نیز تشکر می کنم. از خدای بزرگ  عاجزانه می خواهم هرچه زودتر  مسلمانان بی دفاع و مظلوم و مقتدر فلسطین را نصرت و یاری فرماید وما شاهد تحقق وعده الهی باشیم که فرمود "ان تنصرالله ینصرکم" .

خواهران عزیز، دوستان گرامی!

در سرزمینی گرد هم جمع شده ایم که ثابت کرد خون برشمشیر وحق بر باطل پیروز است. سرزمینی که خاک و تربتش سجده گاه موحدان و عاشقان شهادت است. سرزمینی که ندای "هل من ناصرٍ یَنصُرُنی وهل من مُعینٍ یُعینُنی" و"کلُ یومٍ عاشورا و کل ُ ارضٍ کربلا " را یاد آوری می کند؛ وما اکنون به پاس مظلومیت خونهای زنان و کودکان بی گناه فلسطینیان در این مکان مقدس گرد آمده ایم.

سخن درباره مظلومیت قومی است که با ایمان و اقتدار با  ظالم وجنایتکاری  می ستیزند که متاسفانه خودرا به دین الهی حضرت موسی علیه السلام منتسب می دانند .

 وای براین مظلومیت! و وااسفا بر این جنایتکاران! وافسوس بر سکوت ونظاره کردن دولت های  باصطلاح طالب آزادی ودموکراسی و فریاد از رفتارهای تبعیض آمیز سازمانهای باصطلاح حقوق بشر .

 چه منطقی می تواند  سکوت و همراهی آنان با این رژیم را که اینگونه برخلاف همه قوانین بین المللی رفتار می کند توجیه کند. ما به عنوان پیروان دین محمد صلی الله وعلیه و آله  بر عظمت  حضرت موسی (علیه السلام)  اذعان داریم وبه دستور قران کریم  به همه ادیان الهی وپیروان آنها احترام می گذاریم. و از خواهران و برادران یهودی می خواهیم بخاطر دفاع از دین خود دربرابر این قوم منحرف  بایستند. قومی را که افسار گسیخته  با هجوم دد منشانه خود، نه تنها  آبروی پیروان دین یهود وپیامبر اولوالعزم حضرت موسی علیه السلام  بلکه آبروی انسان و انسانیت را به مسلخ می برند، رسواکنند.

تاریخ  همواره شاهد تکرار نبرد دو قوم عاقل و جاهل بوده است. در نگاه ما شیعیان واقعه عاشورا  با آنکه نزاع میان دو گروه از مسلمانان بود اما در حقیقت  نبردی تمام عیار میان عقل و جهل، خودخواهی وخداخواهی، وحق وباطل بوده است. رخداد عاشورا، به گفته امام حسین علیه السلام، دفاع از حقانیت  و حقیقت دین اسلام و مقابله با تحریف و وارونه جلوه دادن آن بوده است. دراین دفاع کودک بی گناه ، زن بدون سلاح و مردان آزموده جنگی و عاشقان به مرتبه فنای از خود رسیده  حضور داشتند. و برنده این نزاع خونین ، مومنان و به ظاهر مظلومانی بوده اند که مقتدرانه ایستادگی کرده و تسلیم جاهلان و منحرفان از دین  نشدند.

پیام عاشورا به همه پیروان ادیان الهی، ایستادگی دربرابر تحریفگرانی است که دین الهی را وارونه  جلوه می دهند تا  مانع گرویدن انسانها به دینی باشند که ندای آزادگی سر می دهد و پیروان خود را به علم و خردمندی و پرستش و تعبد دربرابر خدای یگانه  فرا می خواند. چنین دینی  همواره  توسط شیطان و شیطان صفتان وجهل پیشگان تحریف می شود. گفتار امام صادق علیه السلام بر نزاع دائمی میان عقل و جهل و شرح امام خمینی بر آن در کتاب شرح حدیث جنود عقل و جهل  ما را بر این حقیقت آگاه می سازد که همواره باید مراقب خود و دیگران باشیم تا گرفتار جهل با چهره  فریبنده اش در دنیای کنونی  نشویم .

واینک بر ما و همه انسانهای آزاد اندیش جهان لازم  است که  به پیروی از  حضرت زینب (س)   همان نقشی را ایفا کنیم  که او پس از رخداد عاشورا انجام داد و آن گروه منحرف از دین را رسوا نمود  و حقیقت و حقانیت دین اسلام را برملا کرد  و  به هر طریق که می توانیم با قلم و قدم  این سبعیت و جهالت  این قوم را که زائل کننده و وارونه جلوه دادن  دین یهودند به جهانیان منعکس کنیم. نزاع خونبار اسرائیل  با فلسطینیان،  درحقیقت جنگی میان منحرفان از دین یهود با مسلمانان است. قومی درنهایت بی رحمی و شقاوت به اسم طرفداری از دین یهود دربرابر قومی مسلمان درنهایت مظلومیت و اما با اقتدار.

 صهیونیستها در دنیای کنونی ثابت کردند که  سمبل جهل  و شیطنت درعین تظاهر به علم و دین وهمچنین  بزرگترین تحریف کننده دین حضرت موسی علیه السلام اند.  ما مسلمانان  نیز زخم خورده اینگونه افراد منحرف و تحریف کننده دین اسلام بوده وهستیم. چه زنان و مردان و چه  عالمان و روشنفکران و هنرمندانی را در این راه از دست داده ایم و چه مصیبت هایی را تحمل کرده ایم  ولی به شکر خدا  با هوشیاری رهبران دینی خود توانستیم  نقشه های شوم آنها را که تحریف  دین الهی است خنثی کنیم .

 امام خمینی درسالهای 41 و 42 هجری شمسی  یعنی بیش از شصت سال قبل  با هشدارهای  خود ملت ایران را از توطئه  صهیونیست ها توسط شاه ایران آگاه کردند و هشدار دادند که استقلال مملکت ما در معرض قبضه صهیونیستهاست و اگر دفاع نکنیم  ملت مسلمان ما را در همه شئون  از هستی ساقط می کنند. دردمندانه فریاد بر آوردند که  هرکس در این زمان سکوت کند دربرابر خداوند مسئول ودرهمین عالم محکوم به زوال است. اسرائیل را افعی گزنده ای دانستند که در صورت امکان حرث و نسل منطقه را به آتش می کشد. به فلسطین تنها اکتفا نمی کند. تمام مناطق عرب نشین  بلکه از نیل تا فرات را خواهان است. زندگی و حیات مادی او در  تجاوز و سرکوبی ملت های اسلامی است و  با همفکری و مساعدت امریکا و انگلیس محقق می شود. ارسال اسلحه های مرگبار از ناحیه آنها به این قوم متجاوز گواه این مطلب است. آیا آنها  درقبال این بخشش  جز تجاوز  به حریم اعراب و آواره کردن مسلمانان  و اشغال فلسطین و استفاده  رایگان از منابع زرخیز مسلمانان  چیز دیگری را خواهانند؟ متاسفانه سازمانهایی هم که در اصطلاح برای دفاع از حقوق بشر تاسیس شده  درجهت اهداف آنها گام بر می دارند. از این اتفاقات باید عبرت بگیریم  تا گرفتار حسرت نشویم.

امام خمینی از نمایندگان کشورهایی که درآبان ماه سال 58 در الجزایر جمع شده بودند خواستند "بیایید متحد شویم ودست جنایتکاران چپ و راست را که درراس آن آمریکاست قطع نموده و اسرائیل را از ریشه برکنیم و حق مردم فلسطین را به خودشان بسپاریم ".

 یاسر عرفات در 57/11/29 در دیداری که  با امام خمینی درتهران داشت ضمن بیان پیروزی های فلسطینیان بر اسرائیل ازجمله  بیرون راندن آنها از جنوب لبنان به سخن" بگین"  اشاره کرد که گفته بود "دوره تاریکی بر ما آغاز شده"  وهمچنین  سخن "کیسینجر" را بیان کرد  "که انقلاب اسلامی ایران را بزرگترین حادثه  بعد از جنگ جهانی دوم تلقی کرده و گفته اگر امریکا اقداماتی را که در ویتنام انجام داد انجام ندهد جنبش انقلابی ایران امتداد پیدا می کند تا به اسرائیل برسد ". روشن می شود چقدراستکبارگران  از افشاگری ماهیت خود نگرانند واین درحالی است که  امام خمینی بارها و بارها اعلام کردند ما با همه دولت ها روابط متقابل خواهیم داشت. ما با هیچ کشوری چه اسلامی و چه غیر اسلامی سرجنگ نداریم و طالب صلح و صفا برای همه هستیم وهرگز قصد تجاوز به کشورهای دیگر را نداریم اما برغم این سخنان امام خمینی همچنان  ازانقلاب اسلامی وحشت دارند.

   امام به عنوان مرجعی دینی که با نگاهی عرفانی به  حقیقت دین و فلسفه احکام می نگریست به ریشه اصلی نگون بختی انسان ها اشاره می کند و می گوید: همه این بدبختی ها از حب نفس نشات می گیرد. "چه اسرائیل که ظلم می کند و چه کشورهایی که دربرابر او سکوت می کنند ریشه همه حب نفس است که می ترسند مبادا این قدرت پوشالی چند روزه دنیایی از آنها گرفته شود" . از اینرو به موازات  بیان ضرورت مبارزه با استکبار و صهیونیست  به مبارزه با هوای نفس و اتکال به خدا  اشاره می کنند و سرکوب کردن دشمن درون  وهواهای نفسانی را علت العلل همه بدبختی ها وتجاوزگری ها و اول گام مبارزه  ذکر می کنند  و می گویند" اگر مسلمانان درک کنند که ما از خدا هستیم وبرای خدا باید باشیم ، دیگر آسیب نمی بینند" بیانات امام در تاریخ 59/5/15  ج12ص277.  همچنین  می گویند "ما تا به اسلام رسول الله (ص) باز نگردیم مشکلاتمان سرجای خودش است، نه می توانیم قضیه فلسطین را حل کنیم و نه افغانستان و نه سایر جاها را ".صحیفه ج12ص282 .  چرا باید با یک میلیارد مسلمان  صهیونیستها بر قدس ما مسلط باشند ؟ در پیامی می گویند: " آیا وقت آن نرسیده که هواهای نفسانیه را کنار گذاشته و با یکدیگر دست  مودت و اخوت داده و دشمنان بشریت را از صحنه خارج و به حیات ننگین  ستم بارشان خاتمه دهند" ؟ صحیفه ج15ص125 .

حال که با تجاوز بیرحمانه غاصبانی  مواجهیم که در هرلحظه انسانها و زنان وکودکان بیشماری  را از زندگی ساقط می کنند وظیفه ما  در قبال این موجود متجاوز وحامیان شیطان صفت او چیست؟ آیا شنیدن  پاسخ کودک فلسطینی درجواب این  سوال "وقتی بزرگ شدی می خواهی چکاره شوی؟ می گوید مگر ما بزرگ می شویم؟ می تواند هیچ قلبی را درد نیاورد؟

خوشبختانه مردم متدین و آزاد اندیش دنیا وهمچنین  پیروان دین حضرت موسی علیه السلام  به پاخواسته اند و اعتراض خودرا آشکار می نمایند چرا که  فطرت های پاک نمی تواند در برابر این گونه جنایت ها که همه قوانین و شئونات انسانی را نادیده می گیرد و به کوچک و بزرگ  رحم نمی کند آرام باشند.  هرچند رسانه ها ی استکباری به سانسور حقایق بپردازند و خبرنگاران غیور را به خاک وخون بکشانند  ولی ما باور داریم  هر قطره خون به ناحق ریخته تاوانی سنگین دارد. رسالت  هریک از ما افشاگری ظلم و ستم  این موجود جنایتکار ومدعیان حقوق بشر است  .

 نزاع خونبار لشکریان عقل و جهل  در جای جای عالم خاکی بویژه در سرزمین فلسطین  برقرار است  و ما نیز  نظاره گر  نبرد  پیروان عقل و جهل در دنیای مادی هستیم مبارزه  قومی به نام" صهیونیسم"  که شرارت و  تجاوز و جنایت را در جهان هستی آشکار می کنند  و قوم دیگربه  نام "فلسطینی" که ایمان و صبوری و رشادت  و مظلومیت مقتدرانه را ظهور می بخشند. به یقین  پیروز این جبهه کسانی هستند که از ظهورات عقل برخوردارند و  اوصاف انسانی و کمال الهی را نمایان می کنند  و همچون عقل اول  به گفته امام معصوم علیه السلام، در حدیث مذکور، لیاقت و توانایی بازگشت  به ساحت قدس ربوبی را دارا  هستند  وفرمان "اقبل" پیش آی  خداوند را لبیک می گویند. مگر جز آنست که  رستگاری وجاودانگی  در پرتو رهایی از خود و  اتصال به  معبود مطلق حاصل شدنی است.

  ما با رفتار و کردارمان  باید نشان دهیم در زمره کدام دسته  هستیم  ادعای عقلانیت و دین داری  و انسان بودن آسان است  اما  این ادعاها  باید در مرتبه عمل به  اثبات رسد. درابتدا باید  همان گام اولی را که امام مطرح کردند بپیمائیم –رهایی از حب نفس وهواهای نفسانی-  تا بتوانیم از وسوسه شیطان  وتوجیهات او رهایی یابیم.  گمان نکنیم  شناخت این دو جبهه آسان است چه بسیار مدعیانی که گرفتار توجیهات شیطان می شوند و ندانسته  از انسانیت ساقط و گرفتار جهل مدرن می گردند. نمونه چنین انسانهایی  فراوانند با آنکه هرگونه غصب و تجاوز و شرارت را نمی پسندند و گاه بخاطر ظلم به یک نفر از خود بی خود می شوند ولی دربرابر این جنایتی که با هیچ ملاکی  قابل توجیه نیست  سکوت می کنند.

وظیفه ما این است  هر چه در توان داریم صدای مظلومیت مسلمانان فلسطینی  و قساوت ونسل کشی صهیونیست ها را به مردمان آزاد اندیش جهان برسانیم. شاید گوش های ناشنوا و چشم های خفته ای را بیدار و هوشیار کند.

 چقدر زیبا  و با شکوه خواهد بود اگر همه دینداران و دغدغه مندان  ادیان الهی  بویژه  یهودی های متدین به دین حضرت موسی علیه السلام  پیامبر اولوالعزم  با تاسیس حزبی فراگیر، علیه صهیونیست ها و تحریف گران ادیان  الهی گرد هم جمع شوند وبا اتحاد و همبستگی با برکندن  ریشه های فساد و تبعیض و جنایت که به اسم دین انجام می گیرد دنیایی عاری از ظلم و خشونت را پی ریزی کنند. زنان  انقلابی ایران  ثابت کردند در چنین هدف مقدسی  پیشتازند و به تعبیر امام خمینی  "خدمات مردها بسیارش مرهون خدمت زن هاست " . تجمع ملیت های مختلف علیه ظلم و تجاوز را به فال نیک می گیریم و با باور به " یدالله مع الجماعه"   امیدوار نصرت الهی هستیم.

در پایان با امام خمینی همصدا می شویم و می گوئیم " درود بر قدس و بر مسجد الاقصی. درود بر ملت های بپاخاسته  در مقابل اسرائیل جنایتکار و درود بر مسلمانان و مستضعفان جهان ".

 

 

عکس آرشیوی می باشد.

اندکی صبر نمایید...